اطلاعیه فروشگاه

سلام سایت دنیای پروژه به دنبال یاری دانشجویان در جستجوی مطالب مورد نیاز دروس و پروژه های خود می باشد. این پروژه ها اکثرا به صورت اختصاصی تهیه شده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند .بازگشت وجه در صورت عدم رضایت تا 4 روز تضمین می شود. در صورتیکه خرید بالای 10000 تومان یا بیشتر از 4 خرید داشته باشید، از تخفیف 15 درصدی در خریدهای بعدی برخوردار خواهید شد. در صورتی که فایل خریداری شده مشکلی داشت با ایمیل civil.archi.1@gmail.com در ارتباط باشید. در صورتی که فایلی متعلق به شما بوده و درخواست حذف آن را از سایت دارید از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا در اولین فرصت از لیست محصولات سایت حذف شود.

دانلود تحقیق بیماری آسم

 تحقیق بیماری آسم در 17صفحه با فرمت ورد شامل بخش های زیر می باشد:

مقدمه

آسم شبانه

آسم شكننده (Brittle)

آسم چگونه شروع ميشود

علل ايجاد آسم

التهاب مجاري هوايي

درمانهاي آسم

داروهاي مورد استفاده در درمان آسم

ميزان شيوع آسم

ميزان شيوع آسم در حال افزايش است

علت افزايش بيماري آسم

مرگ بر اثر آسم

نحوه تشخيص آسم در بيماران

نحوه درمان آسم

اقدامات درماني

پنج اقدام درماني در آسم

وسايل كمكي در استفاده از اسپري‌ها

پيشگيري از آسم

دوري كردن از مواد حساسيت‌زا (آلرژن‌ها)

سيستم حرارت مركزي خانه‌ها

درجه حرارت اتاق خواب

عفونتهاي ويروسي

آلرژي‌هاي غذايي

آلرژي نسبت به بادام زميني

آلرژي نسبت به گندم

دود سيگار

مدرسه و بازي كودكان

ورزش و ورزشكاران

آزمايش اندازه‌گيري حداثر جريان هواي بازدمي

 

 

 

 

مقدمه

كلمه آسم (Asthma) اصطلاحي است كه براي توصيف بيماري‌اي به كار مي‌رود كه مشخصه آن، حملاتي از تنگي نفس است كه به علت باريك شدن متناوب مجاري هوايي يا لوله‌هاي برونش (در ريه‌ها) ايجاد ميشود. عوامل و فاكتورهاي مختلفي در ايجاد آسم دخالت دارند. همچنين اين عوامل از فردي به فرد ديگر متفاوت ميباشد.
بهترين تعريفي كه براي آسم مي‌توان بيان نمود، آن است كه آسم، وضعيتي است كه مجاري هوايي ريه‌ها ملتهب شده و بنابراين به عوامل خاصي بسيار حساس ميشوند (عوامل شروع كننده حملات آسم). اين عوامل باعث ميشوند كه مجاري هوايي تنگ شده و عبور جريان هوا از داخل آن كاهش پيدا نمايد و سبب تنگي نفس يا خس خس سينه شود.

بنابراين آسم فقط يك بيماري مشخص نيست بلكه داراي چندين الگوي مختلف ميباشد. آسم داراي شدتهاي مختلف، عوامل شروع كننده متفاوت و نتايج درماني گوناگوني در افراد مختلف ميباشد. به همين دليل، درماني كه ممكن است براي يك بيمار دچار آسم خوب باشد ممكن است براي بيمار ديگر، نامناسب باشد.اكثر افرادي از بيماري آسم به عنوان حملاتي از تنگي نفس همراه خس خس كه در كودكان و بزرگسالان رخ مي‌أهد ياد مي‌كنند. اين حملات مي‌تواند در هنگام فعاليت و يا در هنگام استراحت ايجاد شود و ممكن است خفيف يا شديد باشد. همچنين بعضي از افراد از عوامل شروع كننده حملات آسم مثل گرده گياهان، دود و گردوغبار و حيوانات، اطلاعاتي دارند.

بعضي از مردم ممكن است فكر كنند كه آسم يك بيماري فقط مخصوص كودكان ميباشد. همچنين عده‌اي ديگر ممكن است آسم را يك بيماري دوره‌اي بدانند كه فقط گاهي اوقات نياز به درمان دارد.
كلمه آسم (
Asthma) اصطلاحي است كه براي توصيف بيماري‌اي به كار مي‌رود كه مشخصه آن، حملاتي از تنگي نفس است كه به علت باريك شدن متناوب مجاري هوايي يا لوله‌هاي برونش (در ريه‌ها) ايجاد ميشود. عوامل و فاكتورهاي مختلفي در ايجاد آسم دخالت دارند. همچنين اين عوامل از فردي به فرد ديگر متفاوت ميباشد.
بهترين تعريفي كه براي آسم مي‌توان بيان نمود، آن است كه آسم، وضعيتي است كه مجاري هوايي ريه‌ها ملتهب شده و بنابراين به عوامل خاصي بسيار حساس ميشوند (عوامل شروع كننده حملات آسم). اين عوامل باعث ميشوند كه مجاري هوايي تنگ شده و عبور جريان هوا از داخل آن كاهش پيدا نمايد و سبب تنگي نفس يا خس خس سينه شود...

.

.

.

نحوه درمان آسم

هدف از درمان آسم آن است كه بتوانيد آسم را در كنترل درآوريد نه اينكه آسم، زندگي شما را در كنترل خود داشته باشد. در بيماراني كه فقط گاهي اوقات نياز به استفاده از اسپري دارند، كنترل آسم مشكل چنداني نمي‌باشد، اما در بيماراني كه دچار آسم شديد هستند، يك برنامه درماني خاص بايد اجراء گردد. گرچه قبلاً گفتيم كه آسم يك بيماري كاملاً شخصي است و آن چيزي كه براي يك بيمار مناسب است ممكن است براي بيمار ديگر، مناسب نباشد، با اين حال برنامه درماني كه اخيراً طراحي شده است، در تمم بيماراني آسمي بكار مي‌آيد.
قبل از اينكه من اقدامات درماني آسم را توضيح دهم، اجازه بدهيد اهميت اقدامات پيشگيري كننده را به شما يادآوري نمايم.

خودداري از مصرف بعضي از داروهايي كه  مي‌توانند موجب حملات آسم شوند و يا اينكه آن را بدتر نمايند (مثل داروي آسپيرين و داروهاي بتابلوكر) از اهميت زيادي برخوردار است. حتي اگر شما اين داروها را مدتي بدون هيچ مشكل مصرف مي‌كرديد، در صورتي كه تنگي نفس همراه باخس خس شما شروع شده، مصرف آنها را قطع نماييد.

اقدامات درماني

اقدامات درماني كه در اينجا گفته ميشود، اقداماتي است كه در بريتانيا از آنها پيروي مي‌گردد. در اين برنامه درماني از يك روش درجه‌بندي شده استفاده ميشود كه با استفاده از حداقل دارو، بتوان علايم آسم را كنترل نمود...

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
asm_677673_3154.zip27.2k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات

filesell